www.volny.cz/bellanouswww.volny.cz/bellanous

 


O nás

V roce 1994 jsem si pořídila první fenku zlatého retrievera od pana Hylmara z Nové Paky, a to Jessii Golden Araukarity, se kterou jsem úspěšně (zpočátku i méně úspěšně) absolvovala většinu loveckých zkoušek (ZVR, SZVP, ZPR, FTR), které jsme společnými silami završili Všestrannými zkouškami.

S ní jsem získávala i zkušenosti ve výstavním kruhu, odkud si přinesla většinou známku výbornou, s pořadím i bez.

Roku 1997 v naší chovatelské stanici Bellanous Bohemia odchovala svůj první vrh.

Ze třetího vrhu jsem si pak od ní nechala stejně tmavou fenku Centaine Orange Bellanous Bohemia. I ona absolvovala několik výstav, většinou rovněž se známkou výborná. V první řadě si u ní ale cením jejích loveckých vloh a neuvěřitelné chuti k práci. Díky tomu má úspěšně absolvovány Podzimní zkoušky, Speciální zkoušky z vodní práce a několikrát Field trial retrieverů, byl jí udělen titul Český šampion práce a splnila podmínky pro získání titulu Mezinárodního šampiona práce.

S touto fenkou se mi také podařilo být při tom, kdy si do naší země začal hledat cestu nový styl výcviku, tzv. working testy (WT), podle kterých se běžně cvičí nejen na západ od našich hranic, ale především v zemi původu zlatých retrieverů, ve Velké Británii. Jedná se o promyšlený, dlouhodobý a důsledný trénink a výcvik, který vede k výborně ovladatelnému, ochotnému a spolupracujícímu psu. Tento způsob výcviku mě naprosto uchvátil a tak již dcera Centaine, Emma Jess Bellanous Bohemia, je od mala s většími, či menšími úspěchy vedena a trénována podle WT.


Centaine a malý chovatel


 

  Copyright © 2005 Bellanous Bohemia